Composició i delegacions

Infomación sobre la composició del ple de l'Ajuntament de Xàbia

 

COMPOSICIÓ DEL PLE

El Ple de l'Ajuntament de Xàbia integrat per l'Alcalde i els Regidors, és el òrgan suprem de representació política dels ciutadans en el govern municipal.

Està presidit per l'Alcalde o Regidor en qui delegue:

 

 

José F. Chulvi Español (PSOE)

alcaldia@ajxabia.org

Alcalde

 

 

 

 

 

Isabel Bolufer Castelló (PSOE)

isabel.bolufer@ajxabia.org

Regidora d'Urbanisme i Escena Urbana.

Portaveu Grup Municipal Socialista

 

 

 

 

Quico Moragues Buigues (PSOE)

quico.moragues@ajxabia.org

Regidor de Cultura.

 

 

 

 

 

Rita Berruti Fuentes (PSOE)

rita.berruti@ajxabia.org

Regidora de Serveis Socials, Sanitat i de l'Arenal.

 

 

 

 

 

Ximo Segarra Fornés (PSOE)

ximo.segarra@ajxabia.org

Regidor d'Hisenda, Contractació, Règim Intern, Noves Tecnologias i Transparència i del Centre històric.

 

 

 

 

Kika Mata Sapena (PSOE)

kika.mata@ajxabia.org

Regidora de Serveis, Obres, Relació amb els Residents i Festes.

 

 

 

 

 

Alberto Tur Buigues (PSOE)

alberto.tur@ajxabia.org

Regidor d'Esports, Activitats i de Thiviers.

 

 

 

 

 

Montse Villaverde Retamero (PSOE)

montse.villaverde@ajxabia.org

Regidora d'Educació, Participació Ciutadana, Igualtat, Joventut i Infància i del Freginal.

 

 

 

 

Antonio Miragall Espasa (PSOE)

antonio.miragall@ajxabia.org

Regidor de Turisme, Patrimoni, Medi Ambient i Platges.

 

 

 

 

 

Marta Bañuls Toledo (PSOE)

marta.banuls@ajxabia.org

Regidora de Foment Econòmic, Mercats, Agricultura i Pesca i de Duanes.

 

 

 

 

Pepa Gisbert Villaplana (PSOE)

pepa.gisbert@ajxabia.org

Regidora de Recursos Humans, Mobilitat urbana, Seguretat Ciutadana i Prevenció d'emergències.

 

 

 

 

Rosa Cardona Vives (PP)

Portaveu Grup Municipal Popular

 

 

 

 

 

 

Oscar Antón Izquierdo (PP)

 

 

 

 

 

 

 

Juan José Garcia Pastor (PP)

 

 

 

 

 

 

 

Juan Luis Cardona Salvador (PP)

 

 

 

 

 

 

 

Teresa Legay Fornés (PP)

 

 

 

 

 

 

 

Juan Ortolá Bas (CPJ)

Portaveu Grup Municipal Ciudadanos por Jávea

 

 

 

 

 

 

Susana Ern Almudi (CPJ)

 

 

 

 

 

 

 

Vicent Colomer Mayans (Compromis per Xàbia)

 

 

 

 

 

 

 

Juan Antonio Cardona Cruañes (Compromis per Xàbia)

Portaveu Grup Municipal Compromis per Xàbia

 

 

 

 

 

Enrique Escriva Teran (Ciudadanos - C's)

Portaveu Grup Municipal Ciudadanos - C's